1. Ana Sayfa
  2. Oyun
Trendlerdeki Yazı

2023 Mobil ve PC Oyun Dünyası

2023'te Öne Çıkacak Oyunlar: Roblox, Honor of Kings: World, Suicide Squad: Kill the Justice League, ve Professor Layton and the New World of Steam

2023 Mobil ve PC Oyun Dünyası
2023 Mobil Oyun Dünyası - Dev blok filmlerinden benzersiz IP'lere kadar, yeni oyunlar ve sosyal özelliklerle dolu bir yıl. Cloud tabanlı oyun, mobil cihazlar için yeni çevrimiçi oyun fırsatları sunuyor.
0

2023, oyun dünyası için heyecan verici bir yıl olmaya hazırlanırken, mobil oyunlar öncülük edecek. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom gibi gişe rekorları kıran yapımlardan Bethesda ve EA’nın yeni IP’leri gibi herkes için bir şeyler bulunuyor.

Bulut tabanlı oyunlar, mobil cihazlarda çevrimiçi oyun oynamak için yeni fırsatlar yaratmıştır. Bu nedenle, sohbet ve buluşma lobileri gibi sosyal ağ özellikleri giderek daha popüler hale geliyor.

Roblox

2006’da kurulmasından bu yana Roblox, olağanüstü bir büyüme sergiledi. Hem bilgisayarlarda hem de akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabilecek 50 milyondan fazla oyun sunuyor.

Oyuncular, sanal dünyalar oluşturabilir ve çeşitli türlerdeki oyunları keşfedebilirler. Ayrıca, oyun oynarken sohbet etmek için arkadaşlar ekleyebilirler.

Roblox, oyun içi para birimi Robux ile diğer çevrimiçi oyun platformlarından ayrışıyor. Bu, özel kıyafetler veya animasyonlar satın almak, mağazalardan satın alınamayan özel yetenekler ve silahlar satın almak veya diğer oyuncularla takas etmek yerine oyun oynayarak kazanılan bir para birimidir.

Bedwars, Minecraft’tan ilham alan Roblox’un en sevilen çok oyunculu modlarından biridir. Burada, oyuncular kum havuzu tarzı bir dünyada üslerini inşa eder ve birbirleriyle rekabet ederek alanlarını güvence altına alırlar ve zafer elde ederler.

Honor of Kings: World

Honor of Kings: World, popüler MOBA serisi Honor of Kings’ten Tencent Games ve TiMi Studio Group tarafından geliştirilen açık dünya aksiyon RPG’sidir.

Çin yapımı oyun The Legend of Zelda, küresel yayınlanmak üzere hazırlanıyor. Bu, ev ülkesinin dışında yayınlanacak ilk kez olacak ve büyük bir hit olması bekleniyor!

Bu oyun, Çin mitolojisinden seçilmiş kahramanları sergiliyor, her biri kendi özel yetenekleri ve güçlü yetenekleriyle. Oyuncular, 5’e 5 arena savaşında seçtikleri kahramanlarını kontrol etmek için bireysel sıraya girebilir veya arkadaşlarıyla birlikte güçlerini birleştirebilirler.

Honor of Kings’te, takım çalışması ve verimlilik bir oyunu kazanmak için hayati öneme sahiptir. Rakip kulelerini devirip kristallerini yok eden tak

Suicide Squad: Kill the Justice League

Rocksteady Studios tarafından geliştirilen üçüncü şahıs bir aksiyon-macera shooter’ıdır. Batman: Arkham Knight’tan beş yıl sonra çıkarılacak olan bu oyunun orijinal hikayesi, Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang ve King Shark’in DC Süper Kahramanlarını bir kere ve sonsuza kadar ortadan kaldırmak için görevlerine katılacakları anlamına geliyor.

Oyun, dört oyunculu kooperatif modlu açık dünya Metropolis’te gerçekleşiyor. Her takım üyesi, keşfetmek için geliştirilmiş özellikli geçiş yetenekleri ile birlikte kendi benzersiz hareket setine ve özelleştirilebilen bir dizi silaha ve ustalaşılacak becerilere sahip olacak.

Oyuncular favori karakterleriyle özdeşleşmek için birkaç klasik çizgi roman derisinden seçim yapabilirler. Son zamanlarda sızdırılan bir ekran görüntüsü, Savaş Bileti, Mağaza ve Sosyal bölümler gibi birkaç ilginç özelliği ortaya çıkarıyor.

Suicide Squad: Kill the Justice League, 26 Mayıs 2023’te PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC için ücretsiz olarak çıkarılacak.

Professor Layton and the New World of Steam

Level-5’in puzzle-macera serisinin son oyunu Profesör Layton ve Luke Triton’u bir kez daha heyecan dolu bir göreve götürüyor. Bu sefer, kalbinde gelişmiş buhar motorlarının yer aldığı bir steampunk şehri olan Steam Bison’a bir yolculuğa çıkacaklar.

Layton ve Luke, Misthallery’deki gizemli yeni bir bulmacayı çözmek için zorlu bir görevle karşı karşıya kalacaklar. Bu gizem, Misthallery şehrini koruyan dev bir gölge yaratığıyla ilgili eski bir efsaneden esinlenilmiştir.

Oyunun çıkış tarihi resmi olarak doğrulanmamış olsa da, 2023 civarında olduğu görülüyor. Uluslararası perakendeci Play-Asia’nın çevrimiçi mağazasındaki bir liste, önümüzdeki başlık Haziran 30’dan itibaren kullanılabilir olacak şeklinde gözüküyor.

Profesör Layton serisine yeniyseniz, özellikle Unwound Future gibi önceki oyunlarını keşfetmek isteyebilirsiniz. Bu ilginç giriş, seriyi Luke Triton’a odaklanacak şekilde yeniden şekillendiriyor ve birkaç sürpriz ve dönüş içeriyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Yorum Yap