İlginizi Çekebilir
WebHosting
  1. Ana Sayfa
  2. Web Hosting

Sınırsız Hosting Nedir?

Sınırsız Hosting Nedir?
host
+ - 0

Maliyeti düşük hosting hizmetlerine sahip olmanızı sağlayabilen “Sınırsız Hosting”, sınırsız depolama alanı ve veri aktarımı vaat eden web hosting tekliflerini ifade eder. Bazıları istediğiniz kadar web sitesi barındırma özgürlüğü de sunabilir.

Ancak gerçek şu ki, hosting şirketleri de bizimle aynı Dünya’da yaşadıklarından aslında sınırsız sayıda sunucu için sınırsız genişlikte fiziksel alan, sınırsız miktarda veri iletmek için sınırsız sayıda kablo ve sınırsız sayıda sunucu ve ağı korumak için sınırsız sayıda insan gücü söz konusu olamaz! Sınırsız terimi aslında sınırlı kaynaklar için kullanılan hayali bir reklam kelimesinden başka bir şey değildir. Peki insan gücü, ağ kabloları, sunucu donanımları sınırsız olamayacağına göre hosting şirketleri nasıl “sınırsız” hosting hizmeti sunabiliyor?

Sınırsız Hosting Aslında Ne Demek?

Rekabetin güçlü yaşandığı bir sektör olan hosting için yeni müşteriler kazanmak, ücretsiz geçiş hizmetleri ve cazip fırsatlar sunmak elbette ki önemlidir.

Büyük hosting şirketleri normalde hiçbir zaman tek bir web sitesi tarafından aşılamayacak büyük miktarda barındırma kapasitesine sahiptir. Ayrıca, çoğu web sitesinin günlük çalışması için çok az kaynağa ihtiyacı vardır. Sunucularındaki kaynakların çoğunun kullanılmadığını gören barındırma şirketleri bu kullanılmayan alanları pazarlamak için sınırsız hosting terimini bir satış tekniği olarak kullanırlar.

Sınırsız Hosting Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İlk bakışta oldukça benzer görünen farklı firmalara ait hosting planları; sınırsız bant genişliği, sınırsız depolama alanı, sınırsız veritabanı ve birbirine çok yakın fiyatlar sunabilir.

Sınırsız hosting paketleri, sınırsız depolama alanı ve bant genişliğini belirli koşullara göre geçerli kılar. Aşırı kullanımlar söz konusu olana kadar kullanıcı açısından sıkıntı çıkarmayabilirler. Bazı hosting firmaları diğerlerinden daha dürüst olsa da sınırsız hosting paketlerini tercih ederken Hizmet Şartları’nı okuduğunuzdan emin olmalısınız. Aksi taktirde CPU sorguları, RAM, inode, MySQL veritabanı sayısı, MySQL veritabanı bağlantısı sayısı ve FTP yüklemelerine dair sınırlamalarla karşı karşıya kalabilir, ek ücretlendirmelere tabi olabilirsiniz.

Hosting paketi seçerken asıl üzerinde durulması gerekenler; kesintisiz çalışma süresi denen uptime oranı ve sunucunun performansına bağlı olan sitenizin yüklenme hızıdır. Ayrıca yenileme ücretleri ve hızlı dönüş yapan yardımsever teknik destek ekibinin varlığı da tercihlerinizde belirleyici olmalıdır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap