1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Ücretsiz YouTube 2 Yerine 5 Reklam Göstermeyi Test Ediyor

Ücretsiz YouTube 2 Yerine 5 Reklam Göstermeyi Test Ediyor
youtube
+ - 0

YouTube, gösterdiği reklamlar yetmemiş olacak ki bu ayın başından beri sessiz sedasız bir biçimde gösterdiği reklam sayısını artırmayı test ediyor. YouTube Premium’a abone olmayan kullanıcılar artık video başlamadan önce 2 yerine 5 reklam ile karşılaşacaklar.

Bu test, birkaç YouTube ücretsiz kullanıcısı Twitter ve Reddit’te YouTube videolarını izleyemeden önce 2 yerine 5 reklam görmeye başladıklarını şikayet etmeye başladığında patlak vermiş durumda. Birkaç ücretsiz YouTube kullanıcısı, bir videoya başlamadan önce atlanabilir 2 reklamların aksine 5 atlanamayan reklam gördüklerini ifade ediyor.

Konuyla ilgili olarak YouTube, Twitter’da durumu kabul eden resmi bir yanıt yayınladı ve yeni 5 reklam özelliğinin, şirketin tampon reklamlar olarak adlandırılan belirli bir reklam biçimi türüyle YouTube kullanıcılarının başına gelebileceğini belirtti. YouTube tarafından açıklandığı gibi bu reklamlar, platformda genellikle 6 saniye uzunluğunda ve maalesef atlanamayan kısa biçimli reklamlar.

Şu anda tüm ücretsiz YouTube kullanıcıları bu durumu yaşamıyor ve değişikliğin tüm Kullanıcılara yayılıp yayılmayacağı henüz bilinmiyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap