1. Ana Sayfa
  2. Makale
Trendlerdeki Yazı

Windows 11 2022 Güncellemesi Neler Sunuyor?

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında piyasaya sürülen Windows 11, aradan geçen aylar içinde sayısız güncelleme aldı.

Windows 11 2022 Güncellemesi Neler Sunuyor?
win11
+ - 0

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında piyasaya sürülen Windows 11, aradan geçen aylar içinde sayısız güncelleme aldı. Açıkça söyleyebiliriz ki yeni Windows tamamen hazır değildi. Microsoft, şimdi son işletim sistemini daha iyi hale getirmek için büyük Windows 11 2022 Güncellemesini sunmaya başlıyor.

Windows 11 2022 (22H2) Nasıl Yüklenir?

Microsoft, 20 Eylül Salı günü itibarıyla bu büyük sürümü 190’dan fazla ülkede kullanıma sunduğunu söylüyor. Microsoft, özellik güncellemelerini genellikle dalgalar halinde yayınlıyor. Bu nedenle güncellemeyi kontrol ettiğinizde Windows Update ekranında görünmüyor olabilir. Eğer isterseniz ISO dosyasını indirebilir ve temiz kurulum yapabilirsiniz. Ancak aceleniz yoksa güncellemenin Windows Update kısmına düşmesini bekleyebilirsiniz.

Güncellemenin kullanılabilirliğini kontrol etmek için Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update > yolunu izleyerek “Güncelleştirmeleri denetle” butonuna tıklayabilirsiniz. Eğer bilgisayarınız güncelleme için hazırsa, İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler altında “Windows 11 2022 Güncellemesi” isimli bir özellik güncellemesi göreceksiniz.

Windows 11 22H2 ISO Dosyası

Güncellemenin dağıtımıyla birlikte Windows 11 22H2 ISO dosyaları da yayınlandı. Microsoft, Windows 11 22H2’nin yalnızca desteklenen bilgisayarlar için mevcut olduğunu söylese de, bildiğiniz gibi farklı yöntemlerle kurulum yapmak mümkün.

Windows 11 ISO ile işletim sistemi Build 22621’e (sürüm 22H2) geçiş yapıyor. Güncellemenin Pro, Home, Enterprise ve Education gibi tüm sürümler için mevcut olduğunu ekleyelim. Yeni işletim sistemi 64 bit işlemciler gerektiriyor, bu nedenle ISO dosyası 32 bit sürümde sunulmuyor.

win1122h2iso

ISO dosyasını indirmek için iki seçeneğiniz var: biri Media Creation Tool (Windows 11 Yükleme Medyası Oluşturma Aracı), diğeri ise doğrudan indirme bağlantıları. Her ikisi için de aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. ISO dosyasının boyutu 5.1 GB, ancak seçtiğiniz dil paketine bağlı olarak biraz daha düşük veya daha yüksek olabilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap